Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:17:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 05 września 2021 13:50:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Na yt widziałem jeszcze, że był kawałek: "Kto ma siłę niech zaprzecza" :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 września 2021 19:58:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
A racja, czyli 4 utwory na bis. Cały koncert na yt jest?

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 września 2021 20:14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Krótko: Cieszę się, że koncert się odbył i że mogłam spotkać się i pogadać z forumowiczami. To zdaje się mój pierwszy koncert w pandemii. Otoczenie koncertu, jak dla mnie, bardzo na korzyść - na placu muzeum wśród starych drzew, które być może pamiętają dawne przeznaczenie budynku dla poznańskiej loży masońskiej...
Poprzednicy wymienili utwory, trzeba jeszcze dodać "Mor".
Jak tak pomyśleć, to szacun dla Budzego, że zmierzył się udanie z barokowymi tekstami. Chyba najbardziej zapamiętam właśnie to zestawienie poetyki XVIII w. z utworami z XXI w. na koniec - jakieś ciekawe, nieuchwytne sprzężenie.

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 września 2021 21:07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Miejsce całkiem przyjemne na koncert, dawno tam nie byłem.
Zaczęło się punktualnie. To pewnie niełatwe zagrać dawno nie grany materiał,. a to przecież nie jakieś reggae które wiele wybacza, lecz szybkie tempo, konkretne ostre zmiany - łatwo się wysypać. Zdarzyło się to Trupiej kilka razy, choć nie jakoś spektakularnie. Budzy też kilka razy zapominał gdzie jeszcze trzeba wokalu w refrenie a gdzie nie. Ale to detale - ogólnie dali radę, bardzo miło było sobie odświeżyć tę płytę (z biegiem lat poważam ją coraz to bardziej!). Tym razem najbardziej zażarły u mnie utwory, które na płycie mam daleko w hierarchii - "Boskie rany" i - szczególnie - "Terminy".
Kilka utworów z "Mora" było faktycznie interesującym kontrastem. Tu wyróżniłbym "Kto ma siłę niech zaprzecza", które wybrzmiało bardzo czysto i z przekonaniem.
No i cóż - chwila rozmowy z forumowiczami (pozdro wielkie! :aniolek: ) i ...koniec.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony pn, 06 września 2021 09:26:54 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 września 2021 00:09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Kraszan pisze:
Cały koncert na yt jest?

Nie, ja widziałem tylko 2-3 utwory.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 września 2021 19:30:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Cała ta wyprawa zatkała mnie tak, że już nie wiedziałam czy ochłonę na tyle żeby coś napisać. Ale powoli napięcie odpuszcza, bo dzisiaj znów byłam niedaleko Poznania, na pogrzebie tym razem. Wracam właśnie roztrzęsionym pociągiem i przeżywam uczucia sprzed tygodnia. Z pogrzebu, z wesela, życie :)

Informacja, że Budzy wystąpi z Trupią Czaszką pojawiła się znienacka jak fatamorgana, trzeba było szybko się decydować zanim się rozwieje. Zapomniałam już jakie to proste! Góry znikają gdy zrobi się pstryk!
Zdziwiłam się więc że piątkowy Poznań jakiś smutny, rozgoryczony jakby i pustawy. Chyba najfajniejszym widokiem był mural z Niemenem pod którym zaparkowaliśmy z S. Potem zdziwienie, że siedzimy nad przypadkową pizzą przy ulicy, której nazwa jest datą naszego ślubu sprzed 30 lat, zagadka tej ulicy ;) pod wieczór na rynku pojawiło się więcej ludzi i nastrój weekendowy przybrał na sile, natomiast zmiana miejsca koncertu nie miała już wsumie znaczenia. Tyle że trzeba było potem pędzić przez pół miasta na kwaterę.
Fajne to było miejsce, jak zauważyli już koledzy. Z murkiem do siedzenia przed bramą, gdzie też zasiedliśmy uroczyście jako komitet ewentualnie powitalny. Lekka zgroza, że tłok nie napiera na bramkę, a spodziewałam się dużej reprezentacji UT...w końcu ze strachu że koncertu nie będzie ruszyliśmy do wejścia, a tam basista trupiej czachy podszedł i zapewnił nas z typową dla niego serdecznością że ok będzie! Od razu musiałam usiąść z boku, w cieniu drzew.
Wejście Gera bardzo podniosło mnie na duchu, choć czasu starczyło akurat tyle żeby uścisnąć mu dłoń, bo nagle zaczęło się! Tyle czekania, a to już? "Ja jestem Budzy, a to Trupia Czaszka", jak wspomniał niejaki Kraszan (nie poznałam niestety, podobnie jak marceli, jak i przepraszam ze smutkiem że przeoczyłam araska)

Ruszyło to z siłą jaką pamiętam z własnych słuchawek jakieś 8 lat temu, gdy z wrażenia usiłowałam zachwycić Baką koleżanki i całą rodzinę :) na żywo jest to tak samo świeże jak wtedy, szczególnie świadomość pierwszego i może jedynego razu.
Miałam nadzieję że się pomalują, bo wyobrażałam sobie, że na bis poleci cały Mor. Potem już tak nie żałowałam - broda Budzego, już dosyć siwa, wystarczyła za cały makijaż i pasowała do tekstów, które są genialnie punkowe jakby to kuriozalnie nie zabrzmiało. Frantz zresztą był do tego stopnia incognito, że nawet okropna maska nie odebrała mu uroku, ukłony i duże brawa.
W międzyczasie pod sceną zrobił się duży ruch, a za nami jakby spory tłumek. My oczywiście pośród dystyngowanej starszyzny i do tego zboku tfu z boku, ale bliżej całkiem przyzwoite pogo cnych młodzików migdalików, choć może to właśnie pogo robi człeka młodo :) muszę poćficzyć w domu! Nie wiem też z którego miejsca poleciały tradycyjne roszczenia do Siekiery i nawet Legendy, na co wokalista o mało się nie obraził.

Przeszło tsunami i zapadł zmrok.
Postanowiłam przenieść się pod drugi głośnik, żeby rozprostować nogi i sprawdzić czy akustyka ok. Gitara w porządku, choć początek był cienki w prawym od sceny wzmacniaczu. Herez!!! Golem!!! po paru kawałkach plus Dziadobójca zespół schodzi ze sceny którą pozamiatał.
Nie mając uwag wychodzimy. S.gna napić się piwa, też mi zaschło w gardle :) na jezdni mor na potęgę, wolę się nie odzywać, tylko śpiewam sobie w sercu słodkie serenady. Komedyje, tragedyje :)

Byłam, nie zapomnę!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 września 2021 20:57:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
anastazja pisze:
nie poznałam niestety, podobnie jak marceli

A ja widziałam kogoś podobnego do Anastazji - dopiero potem Gero mnie oświecił, że to faktycznie Ty, ale było już za późno. Miejmy nadzieję, że będą jeszcze okazje koncertowe, żeby się poznać :)
Fajnie, że przyjechałaś ze Śląska. Relka niczego sobie. Muszę sprawdzić tego Niemena!
No to został jeszcze tylko Gero. Ciekawe co wymodzi?

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 września 2021 12:12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Witajcie,
Czy ma ktoś jakieś zdjęcia z koncertu z przed muzeum etno?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 września 2021 12:04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Mam tylko filmik z jedną czwartą "Fiuta".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 września 2021 13:05:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
arasek pisze:
Mam tylko filmik z jedną czwartą "Fiuta".

To musi być mocna rzecz... pokaż!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 września 2021 20:12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Spróbuję wrzucić na YT

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 września 2021 10:50:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Już jest!

phpBB [video]

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 września 2021 19:50:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Smok pisze:
arasek pisze:
Mam tylko filmik z jedną czwartą "Fiuta".

To musi być mocna rzecz... pokaż!
Podbijam, mam całego fiuta, stul ogona i początek Fryca.

https://youtu.be/0y2cjO8y3ME

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 października 2021 21:10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Elsea dziś stwierdziła, że dość Chopina i przygrzmociła sobie Trupią Czaszką :D Mówiła, że wchodzi jak nigdy! Może to efekt kontrastu chopinowskiego?

Pamiętam, jak NIESAMOWICIE Trupia wchodziła w tym 2004 czy kiedy to było... publiczność wygłodniała Siekiery odstała nową Siekierę i to było naprawdę TO. Potem jakoś mi się przejadło/ znudziło/ nie brzmiało już tak dobrze. Ale jak widać po dzisiejszym przykładzie elsei - może wrócić!

:peace:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 października 2021 19:27:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Mówiła, że wchodzi jak nigdy! Może to efekt kontrastu chopinowskiego?


:D dobre

Ale mi ostatnio też Trupia wchodzi ładnie. Z tym że głównie Baka.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group