Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:31:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 11:24:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
piotrpanek pisze:
No, bo ja wiem - weźmy zbiór zespołów muzycznych: Just 5, The Beatles, Glenn Miller's Band, Acid Drinkers, Jeden Osiem L.
Która z ww. kapel wg ciebie jest najpodobniejsza do Armii


wg mnie, The Beatles, serio! chodzi dokładnie o podejście do muzyki!

(chociaż zgadzam się z Piotrem, że jednak niektóre rzeczy Armii pewnie można nazwać "metalowymi", chociaż ja tak nie nazywam tego, bo nie znoszę metalu, kiedyś na fali zachwytu Tymoteuszem, zainwestowałem i w Acid drinkers i w Creation of Death i nic, zupełnie nic, nie wyobrażam sobie słuchać tego dla PRZYJEMNOŚCI słuchania, a The Beatles i Armia, jak najbardziej)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 13:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....OOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!! :piwo: :piwo: :piwo: :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 14:23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Dzyń pisze:
nie wyobrażam sobie słuchać tego dla PRZYJEMNOŚCI słuchania, a The Beatles i Armia, jak najbardziej


No, chyba że przyjmiemy takie kryterium :-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 14:40:15 
Antiwitek:
Kinsy jest stosunkowo mało zakręcony jeśli porównać do Multicide - Multicide to ekstremalny, Noisowa, ciężarowa miazga, gdzie kawałek to bardzo umowma struktura. Zresztą reedycja Kinskyego na CD nie tak dawno była.


A Bon Jovi świętokradztwem :) Kto śmie mi tu śmie te glam rocki czy inne picuś rocki do metalu podciągać? ;) Choć muszę przyznać że i ja bluźniłem ;) około 6 klasy podstawówki myślałem że Europe to metal :) :)

A jeśli chodzi o Acid Drinkers i punka, to to jest akuat proste banalnie :) Trash metal wywodzi się zarówno z heavy metalu jak i punka. Chodziło większy cieżar niż heavy przy większej energii (czyli niekoniecznie skupianie się na wirtuozerii dla wirtuozerii - prznajmniej na początku ;)
Poza tym jak to odnieść do kontekstu społecznego USA, to był czas w którym znów zaczęło się mówić o zimnej wojnie po kilku latach przestoju i mlodzież musiała odreagować.
Swoją drogą fajnie się to ma do subulturowości :) Bo pamiętam ze jak mieliśmy długie włosy i się piło tanie wina, to śpiewanie punkowych piosenek nie przeszkadzało, i mimo dominującej opcji metalowej jakieś tam punkowe ciągoty były :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 14:41:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bogus pisze:
Ciekawe propozycje zawiera też gotyk, ale z tym gatunkiem trzeba uważać bardzo, bo podobno taki Within Temptation też jest gotykiem... pop gotycki byłby dobrą nazwą...


Bo gotyk to grupa idąca w poprzek innych podziałów. Kiedyś słyszałem wywiad z jakimiś gotami i ich kawałki - w brzmieniu bliższe Tańcowi Szkieletów niż Gothic Paradise Lost...
A Within Temptation miewa kawałki z niezłą ścianą gitarową - może i nie jest to metal, ale całkiem miłe dla mego ucha... (A do długich rękawów i czarnej farby na włosach się przyzwyczaiłem - maniera przyjemniejsza do oglądania niż wygolone łby hip-hopowców :-P )

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 14:57:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Gotyk nigdy mi się nie kojarzył z metalem. Gdy myślę "gotyk", to do głowy przychodzi mi raczej łagodniejsza, niepokojąca muzyka - np. Bauhaus. Sam nurt gothic metal jest więc dla mnie dziwnym i koślawym tworem i raczej nie lubię dokonań zespołów, które się w ten nurt wpisują.

Dla mnie metal to przede wszystkim thrash, a reszta to w większości przegięcie estetyczne w jakimś kierunku :) Dlatego pewnie tak blisko mi do punka i jestem dziś na tym forum :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 15:15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
piotrpanek pisze:
A Within Temptation miewa kawałki z niezłą ścianą gitarową - może i nie jest to metal, ale całkiem miłe dla mego ucha...

Gitary to tam rzeczywiście miejscami robią swoje, ale całość zupełnie mnie nie przekonuje.
lotan pisze:
Dla mnie metal to przede wszystkim thrash, a reszta to w większości przegięcie estetyczne w jakimś kierunku Dlatego pewnie tak blisko mi do punka i jestem dziś na tym forum

Też w tym nurcie najbardziej się odnajduję, chociaż akurat do punka nie jest mi blisko... a na tym forum jestem dlatego, że punk skierował się w stronę metalu, ale to mówię tylko tak prywatnie i nieoficjalnie, żeby się Elrond nie zdenerwował :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 09:00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Posłuchałem ostatnio St. Anger Metaliki (wcześniej nie miełem przyjemności...) i chciałem podzielić się z Państwem refleksją a pzry okazji odświeżyć temat...
Przyznam, że odkąd posłyszałem utwór tytułowy, kiedy płyta była promowana, to domyśliłem się, że może być interesująca :) , i teraz stwierdzam, że podoba mi się ta młockarnia przeplatana kilkoma sekundami gorzkiej lirykii... :) , Lars tu przyłożył się bardzo - super gra i brzmi. Brak solówek też mi pasuje, same utwory są tak skonstruowane, że słucha się z zainteresowaniem a niektóre po prostu wciągają... Nie są to może bardzo pozytywne wibracje, klimat kojarzy mi się z Tomem Waitsem tylko Metalika bardziej daje upust złości i frustracji. Chyba bardzo ciężko być bardzo znanym muzykiem :D . Wokalnie jest fajnie, brzmieniowo czasem zaskakująco, tyle, że nie wiem o czym jest śpiewane.
W sumie płyta dobra, i to nie do końca typowometalowa, traszowa czy coś - po prostu mocna muzyka. A czasem przywodzi mi na myśl późnawe No means no...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 09:32:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 13:12:10
Posty: 125
Skąd: Szczecin
A ja się wychowałem na takich kapelach jak Manowar, Accept, Judas Priest i Running Wild. Dziś bardzo rzadko ich słucham (może oprócz Manowaru, do którego mam sentyment). Czasem też Ironów.

_________________
Tak przypieprzyć, żeby w "Locomotiv Techno Club" zagrali Wishbone Ash!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 10:22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
ja ostatnio zbieram wszystko co od Metallici....i stwierdzam, ze trzeba w POTFORUM otworzyc nowy watek o Metallice! :piwo:

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 12:40:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
no ja naprawdę dawno nie słuchałem... po czarnej żadnej płyty! dopiero teraz... ale tak w pamięci lubię te stare płyty. he he.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 12:48:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
glacek pisze:
w POTFORUM otworzyc nowy watek o Metallice!

koniecznie - samemu mi taka myśl przez głowę przeleciała...

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 13:03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Obowiązkowo......
To skandal, że Metallica takiego wątku jeszcze nie ma...... :peace:

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 14:32:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
antiwitek pisze:
teraz stwierdzam, że podoba mi się ta młockarnia przeplatana kilkoma sekundami gorzkiej lirykii...

:piwo: dla tego pana :)
u mnie podobnie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 16:00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
to posłuchaj sobie Creeping Death, albo For Whom The Bells Tools, albo Shortest Straw !!!
:twisted:

pozdro..

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group