Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:02:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 13:20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Jeden z moich zdecydowanych faworytów, o którym nikt dotąd nie wspomniał, to Pasja. Znakomita płyta - bardzo udane połączenie form klasycyzujących z na-moje-ignoranckie-ucho muzyką ludową właściwą dla miejsca.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 15:03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Ha !!!
to mi przypomniało o znakomitych soundtrack'ach Peter'a Gabriel'a:

Passion - muzyka do "Ostatniego kuszenia Chrystusa" utworu "a different drum" można słuchać na okrągło po prostu a wtedy przed oczami stają mi sceny gdy apostołowie i inni ludzie zaczynają iść za Jesusem... a jaką piękna okładkę ma ten album...

Long Walk Home: Music from the Rabbit-Proof Fence - ścieżka dźwiękowa do moim zdaniem słabego obrazu, ale znowu temt przewodni jest powalający... "a sense of home"... a pzypomniały mi się te płyty dlatego, że właśnie ten kawałek pojawiał się na pierwszych trailerach do Pasji Gibsona...

T2 - temat z drugiego terminatora jest bardzo przebojowy - potrafi za człowiekiem chodzić godzinami...

BTW: mam podobne zdanie na temat "specjalnej" muzyki z filmów - to jest ilustracja - jedyne z płyt z taką muzyką jakich słucham z przyjemnością już wymieniłem... zdecydowanym liderem jest Clannad - "battles" sobie czasem puszczam w kółko przez godzinę :)



pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 15:16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
ooooo tak

Passion Gabriela to wspaniała płyta jest !!!!!!!

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 19:36:39 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
1.
Bartek Z. pisze:
Soundtrack do filmu Bandyta

tak, tak. byl czas gdy ta plyta powaznie mi pomogla. jest tam kilka momentow chwytajacych za samo dno serca.

2. ostatnio sluchalem sciezke do wicker park (apartament) i mnie zawiodla. film przyjemny, plyta - nie. ale...

3. najwiekszy zawod co do soundtracku przezylem dziecieciem jeszcze bedac. otoz maly, niewinny i nieswiadomy fan queen chcial kupic sobie pierwsza prawdziwa kasete swojego ulubionego zespolu (czyli nie taka za 19'000 na targu, ze made in takt i inne sciemy) mial kase (chyba cos kolo 200'000) i poszedl do duzego sklepu w duzym miescie (pamietam, ze sporo myslalem nad jazzem). jakie bylo moje zdziwienie, gdy po wcisnieciu play uslyszalem rozmowy z klawiszem w tle i jeszcze wieksze, gdy okazalo sie, iz to intro. od tego czasu zaledwie kilka razy zdobylem sie na przesluchanie jedynej prawdziwej kompozycji z tej tasmy i juz na zawsze nauczylem sie co to jest sciezka dzwiekowa do filmu, choc wczesniej nie wiedzialem, ze flash gordon takie buty.

4. jeszcze jeden sountrack, choc nie do filmu, bo do gry. wiekszosc edycji diablo 2 mialo 4 cd z muza wlasnie. pozatym, ze rzeczywiscie troche demoniczna, to trzeba przyznac, ze bardzo klimatyczna, ciekawa i wciagajaca. na pierwszym roku i pod koniec technikum sporo sie tego nasluchalem. w sumie dobrze, ze przestalem, ale czasem lubie wrocic i poszlajac wyobraznie po sredniowiecznych traktach.

wiecej ost nie znam na tyle, zeby cos o nich tu szrajbnac (chyba ze cos wylecialo ze lba).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 21:52:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
The Heat OST. Piękny, a najpiękniejszy motyw końcowy towarzyszący finalnej konfrontacji Ala Pacino i Roberta De Niro - 10 minut smutnego fortepianu.... chwyta za serce, szczególnie jak się film i w/w scenę pamięta...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 21:58:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
a Hair???????

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 22:27:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
za musical wszechmusikali czyli Skrzypka na dachu


manool pisze:
a Hair???????


Skrzypka kochałam w dzieciństwie i nadal baaardzo lubię. Tak samo - Jesus Christ Superstar. I Hair lubię tez. Ale to według mnie jest odrębna kategoria jednak...Tzn - mieszcząca się w tym temacie, ale to muzyka jest tam na pierwszym planie, przez nią (wprost) wyrażana jest fabuła. Nie jest tylko tłem, tak, jak tłem jest Clannad w Robin Hoodzie albo soundtrack do Requiem dla snu. Dlatego trudno mi jest to porównywać.

Choć w sumie to stopniowalne chyba. Tańcząc w ciemnościach to niestandardowy musical - Bjork śpiewająca, ale jednak rzadziej, niż Tewje. Z kolei Billy Elliot (bynajmniej nie musical...lecz balletical ;) ) ma wspaniały soundtrack, ale nie jest to snująca się muzyczka, której zadaniem jest nie rzucać sie zbytnio w uszy, ale punkowe hiciory w rodzaju London Calling. I efekt jest MOCNY! Działanie na emocje musicalopodobne.

EDIT
No i są jeszcze filmy/seriale, które kojarzą się z jakąś jedną konkretną piosenką, np
Budyń pisze:
"Zmiennicy", w zasadzie dla mnie ten kawałek to 50% wartości tego serialu

Gintrowski wspaniały! coś być musi do cholery za zakrętem :idea: :)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 23:05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 listopada 2005 12:38:00
Posty: 221
Skąd: z Pałacu Namiestnikowskiego
Temat przewodni z serialu "Jan Serce".
Kiedyś nie chwytał, teraz chwyta mocno i nie chce puszczać.

_________________
zaPiSany ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2006 23:30:44 
Dobry, zły i brzydki, Gwiezdne wojny, czterje panceri
oraz Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 lutego 2006 07:52:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
i jeszcze mi się przypomniało arcydzieło:

muzyka do "Brother, where art thou" - stare nagrania z delty mississipi, bracia Coen często sięgają po takie klimaty, ale w tym filmie ta muzyka jest tak mocno związana z jego treścią, że mi stają przed oczami piękne sceny z tego filmu jak słyszę poszczególne piosenki... najbardziej przebojowy jest oczywiście Man of constant sorrow śpiewany jak to widać na filmie przez Clooney'a i Torturo i Elmera (nie z pamietam nazwiska aktora), ale moimi faworytami są "when I get down by th eriver to pray" - ze sceny gdzie nasi bohaterowie spotykają w lesie ludzi podążających do chrztu, a drugi kalpitalny numer to pieśń syren "Go to sleep you little baby"...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2006 19:12:04 

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 17:43:03
Posty: 553
Hans Zimmer... to mówi samo za siebie... Jego muzyka filmowa mnie przygniata... absolutnymi perełkami dla mnie są:
OST z Gladiatora (momentem najlepszym utwór "Barbarian Horde")
OST z Ostatniego Samuraja ("Red Warrior")
i OST z Helikoptera w ogniu ("Barra Barra")

_________________
www.pozarmoskwy.art.pl
www.lubiejewski.art.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lutego 2006 19:27:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Outsider pisze:
("Barra Barra")



HHHHmmmmmmmmmmmmmmmmm...

Zespół Akcent?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lutego 2006 19:39:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Outsider pisze:
OST z Gladiatora (momentem najlepszym utwór "Barbarian Horde")
OST z Ostatniego Samuraja ("Red Warrior")
i OST z Helikoptera w ogniu ("Barra Barra")


Z dziel tego pana OST z Twierdzy (Rock) wszystkie pozostale kladzie na lopatki ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lutego 2006 20:01:41 

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 17:43:03
Posty: 553
Cytat:
Z dziel tego pana OST z Twierdzy (Rock) wszystkie pozostale kladzie na lopatki

Zdrowka zycze

no właśnie też takie słuchy do mnie doszły, ale nie mam jeszcze tychże pieśni w swoich zbiorach... ;) musze nadrobić zaległości ;P

_________________
www.pozarmoskwy.art.pl
www.lubiejewski.art.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2007 19:31:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Do moderatorów Potforum i Ocenarium pod rozwagę - czy wątek ten i tamten nie nadają się do sklejenia?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group