Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:35:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 17:52:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Myślałem, że jestem przeczulony. Ale potem się okazało, że nie tylko ja tak mam i innym osobom też wydaje się to dziwne.

Organizujesz spotkanie, imprezę, coś w tym stylu. Wysyłasz maile albo priwy do osób, które chcesz zaprosić - i od wielu z nich nie dostajesz w ogóle żadnej odpowiedzi. Co o tym myśleć?

Problem w tym, że nie można tego przeważnie złożyć na karb buractwa nie odpisujących osób, bo zna się je skądinąd i się wie, że kultury ich w domu nauczyli.

Nie wydaje się też, żeby istotnym czynnikiem było to, że ktos nas nie lubi albo sie obraził, bo już się zaczyna tak myśleć, a tu się okazuje, że wszystko w porządku, tylko dana osoba np. ma zasadę, że "nie odpowiada na maile" albo wymawia się brakiem czasu. Na spotkanie czasem nawet przyjdzie, choć wcześniej nie dała ani znaku, że ma taki plan.

Ja tego nie rozumiem. Nie wyobrażam sobie, że ktos np. dzwoni, zaprasza mnie, a ja mówię "dziękuję" i odkładam słuchawkę, i ta osoba zostaje ze swoją słuchawką w ręku i z głupią miną.
Tu chodzi o proste "tak", "nie" albo "na razie nie wiem". Jaki brak czasu?

Z Kacprem mieliśmy ten problem nagminnie, kiedy organizowaliśmy spotkania klasowe. W okolicznościach manewrowych też się zdarzyło.

Ciekaw jestem, co o tym sądzicie - zarówno jeżeli jesteście tymi nieodpowiadającymi, jak i tymi, którzy nie dostają odpowiedzi.

P.S. Mam nadzieję, że do Awanturum wątek nie trafi ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 19:02:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Crazy pisze:
Organizujesz spotkanie, imprezę, coś w tym stylu. Wysyłasz maile albo priwy do osób, które chcesz zaprosić - i od wielu z nich nie dostajesz w ogóle żadnej odpowiedzi. Co o tym myśleć?


Ja serdecznie i publicznie przepraszam, bo to zapewne tyczyło się conajmniej między innymi mnie. Ja nie odpowiedziałem. Ale to nie kwestia wychowania, tylko sklerozy i zabiegania. Zazwyczaj odpowiadam.... nie chciałem wyjść na chama :)
Jeszcze raz przepraszam.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 20:00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja tez sie kajam, bo rowniez nie wyslalem zadnej "reply". Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, ze kiedy wrocilem po mojej "absencji" i zmienialem ustawienia w moim profilu pomylkowo wylaczylem jakiejkolwiek powiadamiania o PM-ach. Niestety nie mam zwyczaju patrzenia na informacje o wiadomosciach na stronie forum.... dlatego tez o tym zaproszeniu dowiedzialem sie jakies 10 minut temu przeczytawszy szanowny Krejzi Twojego posta :oops:. Pomyslalem sobie: "apropos! uporzadkuje sobie skrzynke z PM". Otwieram, patrze, a tam zaproszenie. Sorki :oops: . Nie dosc, ze glupio wyszlo, to jeszcze stawiam teraz swoja bystrosc i spostrzegawczosc pod duzym znakiem zapytania. :|

Zdrowka zycze

PS: Na szczescie juz wszystko porawilem, i teraz bede dostawal meila na skrzynke i przy wejsciu na forum otworzy mi sie okienko za kazdym razem go otrzymam PM, wiec wiecej takiego babola nigdy juz nie popelnie. Slowo harcerza!

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 20:19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
Może to być kwestią zapomnienia tak jak napisał Piła,niekiedy też tak mam.
Natomiast w pozostałych przypadkach jeżeli dana osoba nie odpisuje to po prostu olewa tą drugą osobe.
Jeżeli ja komuś nie odpisałem albo nie napisałem czegoś co obiecałem napisać to tak samo do tego podchodze i nie ma się co usprawiedliwiać.
Może być też tak,że ktoś codziennie dostaje wiele maili nie ma czasu odpisywać.
Myśle, że to niczego nie zmienia i w takim przypadku także nie należy się usprawiedliwiać brakiem czasu. Jeśli chce się mieć dużo znajomych to trzeba znaleźć dla nich czas.
Ja też miałem taki problem i dlatego postanowiłem mocno ograniczyć kontakt z wieloma osobami. W tej chwili np. bardzo niewiele siedze na gg i jest mi z tym dobrze. Takie ograniczanie kontaktu może wydawać się egoistyczne, ale jest chyba bardziej uczciwe.
Kiedyś rozgraniczałem czas między wiele osób i w związku z tym liczyłem się z koniecznością odpowiadnia na wiele maili czy wiadomości przychodzących na gg.
Teraz jest inaczej. Już nie rozgraniczam czasu między wiele osób.Czas wolny nie związany z obowiązkami właściwie poświęcam tylko jednej osobie(nie licząc rodziny i studiów gdzie często przebywam)i dla mnie tak jest lepiej.
W ostatnim okresie ograniczyłem też przebywanie na forum, bo po prostu nie już tyle czasu co wcześniej na pisanie postów, aprzede wszystkim na ich czytanie. Praktycznie codziennie jestem na forum,ale już nie spędzam na nim tak wiele czasu jak wcześniej.
Wracając do tematu myśle, że główną przyczyną nie odpisywania na maila czy innego rodzaju wiadomości jest pośrednio duża liczba znajomych i co się z tym wiąże nieumiejętność(albo po prostu brak czasu) rozdysponowania odpowiednio dużo czasu dla wszystkich,co jednak nie zmienia dla mnie faktu, że pomimo tego,takie nie odpisywanie jest ignorowaniem drugiej osoby i w takim wypadku trzeba się na coś zastanowić jeśli widzi się,że taka sytuacja nas przerasta.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 23:42:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
o tym zaproszeniu dowiedzialem sie jakies 10 minut temu

no to przychodź! :D

panowie, apologies accepted ;-) , ale naprawdę ten temat mnie nurtuje od czasów o wiele dawniejszych. Zawsze staraliśmy się podtrzymywać życie naszej dawnej klasy. Najlpesze jest to, że zasadniczo zawsze spotykało się to z pozytywnym odzewem. I tak np. rok z hakiem temu podczas Wigilii klasowej pojawiło się bardzo wiele osób, i omawialiśmy kwestie zbliżającego się 10lecia matury, i wszyscy się zapalali, że jasne, koniecznie i tak dalej. A potem Kacper porozsyłał zaproszenia, właściwie najpierw jeszcze pytanie, czy w danym terminie kto może - i dostał dwie odpowiedzi na krzyż. Bardzo podobna sytuacja wystąpiła niedawno, przed kolejną Wigilią klasową. Ostatecznie przyszło na nią sporo różnych osób. Ale kto przyjdzie tego nie było wiadomo, bo prawie nikt nie odpisał :roll:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 08:29:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
no to przychodź!


Zaproszenie, jak rozumiem, dotyczylo soboty 25 lutego, czy mam rozumiec, ze spotkanie wciaz trwa? ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 11:23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Oj to czasem różnie bywa... :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 12:34:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
nie Pet, już nie trwa, ale jakoś niedawno się skończyło ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 15:15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
To jeszcze powiedz Pet, że mogłeś być 25... Kurde - zawsze przy przystanku Służewiec w metrze szła gadka o Tobie i autonomicznym księstwie :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 15:34:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Byc i to i tak bym nie mogl za bardzo, bo w tym czasie goscilem na debiutanckim koncercie moich kumpli, ktory to koncert odbywal sie w Aurorze... wiec zupelnie przeciwny kierunek. :(

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 15:41:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Pet pisze:
ktory to koncert odbywal sie w Aurorze...

przez cały weekend :shock: , bo manewry baaaardzo dłuuuugie byyyyłyyyyy :wink:

Crazy wracając do wątku głównego, to myślę, że priwy czy maile część osób uważa za taką niepełnoprawną pocztę, choć w sumie nie wiem dlaczego :roll:

ja odpowiedziałem

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 15:47:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
marecki pisze:
przez cały weekend Shocked , bo manewry baaaardzo dłuuuugie byyyyłyyyyy


Gdybym info od Krejziego przeczytal tydzien temu a nie wczoraj wieczorem, to pewnie na czesc niedzielna bym sie zalapal :D

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group