Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:23:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 09:03:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Obrazek

Dzięki mojemu przyjacielowi Węgrzynowi, posiadaczem tej płyty się stałem...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 17:03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Obrazek
:aniolek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 18:00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 16:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
Nie rozumiem i nigdy nie rozumiałem takiego właśnie podejścia do płyt winylowych (najpewniej dlatego, żem rocznik 1990 i za mojego dzieciństwa już były CD). Na prawdę, dla mnie właśnie to co słychać na winylu to płaskie brzmienie. Zupełnie inne - bez takiego czadu właściwego zespołom z lat 90.
a zupełnie nie rozumiem już tego:
Cytat:
nie wspominając o badziewiastym MC

MC nigdy nie był i nie będzie badziewiasty! Tylko na MC takie zespoły jak siekiera albo wczesna armia brzmią tak, jak brzmieć powinny - i nie chodzi o albumy, ale o różnego rodzaju bootlegi, dema itp.

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 21:39:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Rzuff pisze:
dla mnie właśnie to co słychać na winylu to płaskie brzmienie.
....cooooooooooooooooo ?????????????????.. jest całkowicie na odwrót !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 21:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Rzuff pisze:
Tylko na MC takie zespoły jak siekiera albo wczesna armia brzmią tak, jak brzmieć powinny
......jak dla mnie to.....brzmią tragicznie....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 22:31:26 
Rzuff pisze:
właśnie to co słychać na winylu to płaskie brzmienie


A ja myślę, że tak na prawdę, ludzkie ucho nie słyszy różnicy (poza tym, że używany winyl 'trzeszczy', a używane CD niekoniecznie ;)), a jedynie można ulegać autosugestii. :P Niemniej, z prawdziwym bogactwem brzmienia można się zetknąć właśnie dopiero dzięki cyfrowym nośnikom - np. SACD z dźwiękim przestrzennym. Świetna sprawa!

Płyty winylowe natomiast mają dla mnie wartość z innego powodu niź dźwięk; to co pisali tu już inni - doznania i wrażenia estetyczne. Rozmiar - to ważna kwestia. Gdy mam w ręce płytę winylową to już sam jej rozmiar nasuwa myśl, że mam do czynienia z nie byle czym. Płyta winylowa wymaga większej ostrożności niż płyta CD, jej słuchanie wymaga więcej pracy niż słuchanie płyty CD - z tego wszystkiego bierze się właśnie moje odczucie, że mam do czynienia z czymś ważnym. ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 22:38:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Bandyta pisze:
A ja myślę, że tak na prawdę, ludzkie ucho nie słyszy różnicy (poza tym, że używany winyl 'trzeszczy', a używane CD niekoniecznie Wink)



:roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 22:41:14 
To mi teraz dałeś do myślenia... :roll:

:)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 06:38:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Rzuff pisze:
Nie rozumiem i nigdy nie rozumiałem takiego właśnie podejścia do płyt winylowych (najpewniej dlatego, żem rocznik 1990 i za mojego dzieciństwa już były CD). Na prawdę, dla mnie właśnie to co słychać na winylu to płaskie brzmienie.



Bandyta pisze:
A ja myślę, że tak na prawdę, ludzkie ucho nie słyszy różnicy (poza tym, że używany winyl 'trzeszczy', a używane CD niekoniecznie ), a jedynie można ulegać autosugestii


Mylicie się. Brzemienie winyla przebija o niebo brzmienie CD. Odkąd mam gramofon słyszę to bardzo wyraźnie.

A co do autosugestii - tak na marginesie. Bardzo wygodna teoria, którą można wszystko wyjaśnić i której nijak nie można sprawdzić.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 07:07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bandyta pisze:
A ja myślę, że tak na prawdę, ludzkie ucho nie słyszy różnicy (poza tym, że używany winyl 'trzeszczy', a używane CD niekoniecznie ),



Moje moze nie, bopm nieco gluchawy, ale nie trzeba byc posiadaczem sluchu absolutnego, aby ta roznice bez trudu wychwycic. Powod tego jest banalnie prosty: muzyka na plyty winylowe jest rejestrowana w sposob analogowy (czyli mowiac w uproszczeniu "ciagly"), natomiast muzyka na CD jest rejestrowana cyfrowo (czyli jak to sie przyjelo mawiac jezykiem matematycznym: "dyskretnie"). I ta roznica jest slyszalna. Muzyka rejestrowana analogowo brzmi "glebiej" i bardziej "przestrzennie" i nie sadze, zeby pod tym wzgledem plycie winylowej byl w stanie zafikac nawet SACD. Szkopl w tym, ze malo kto, jesli slucha juz muzyki z adaptera, ma do dyspozycji dobre naglosnienie... a SACD wiadomo, dzwiek w formacie 5.1, caly pokoj owiniety kablami, wiec ma sie wrazenie, ze slychac lepiej ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 07:08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Rzuff pisze:
to co słychać na winylu to płaskie brzmienie.

z tym się całkowicie nie zgadzam


Rzuff pisze:
MC nigdy nie był i nie będzie badziewiasty! Tylko na MC takie zespoły jak siekiera albo wczesna armia brzmią tak, jak brzmieć powinny

ale z tym w pełni!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 08:33:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 16:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
adapter miałem dawno temu a taki jak mam teraz chwilowo nie chodzi, więc niekoniecznie wiele pamiętam. Nie można zaprzeczyć, że winyle brzmią zupełnie inaczej niż CD. Ale czy dla kogoś takie brzmienie jest lepsze czy gorsze, to kwestia gustu i - w większej mierze - przyzwyczajenia.

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 09:30:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Rzuff pisze:
Ale czy dla kogoś takie brzmienie jest lepsze czy gorsze, to kwestia gustu i - w większej mierze - przyzwyczajenia.


Jeżeli jesteś miłośnikiem płaskich brzmień... :roll: :wink:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 11:26:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Pet pisze:
Powod tego jest banalnie prosty: muzyka na plyty winylowe jest rejestrowana w sposob analogowy (czyli mowiac w uproszczeniu "ciagly"), natomiast muzyka na CD jest rejestrowana cyfrowo (czyli jak to sie przyjelo mawiac jezykiem matematycznym: "dyskretnie"). I ta roznica jest slyszalna

Powód nie jest aż tak banalny.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 maja 2006 15:59:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group