Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 06:30:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10620 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 708  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 kwietnia 2006 13:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
elrond pisze:
...a ja od tygodnia czytam Dobrotolubie...

Polecam Opowieści pielgrzyma, jeśli jeszcze nie czytałeś, Elrondzie.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2006 18:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...pewnie żem czytał ...toż to lektura obowiązkowa....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 15:06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
W trakcie świątecznych podróży przeczytałam "Pieprzony los kataryniarza" Ziemkiewicza (dzięki Bogus!), a teraz jestem w połowie "Czerwonych dywanów, odmierzonego kroku" tego samego pana. Gdy skończę, wpiszę się we właściwym wątku, choć awanturumowo raczej nie będzie ;) .

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 20:18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
A ja właśnie przed kilkoma godzinami zakończyłem zasadniczą część "Władcy Pierścieni" (pozdrowienia dla Radostka Gorzalenia :mrgreen: ), tzn. bez dodatków, oraz "Diaboliadę" Bułhakowa. Jeszcze tylko "Psie serce" i "Biała gwardia".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2006 23:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Po raz kolejny "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego. Czysta zgroza i czysta komedia.... Czytam i jak zwykle nie mogę rozstrzygnąć dylematu - czy to książka do śmiechu czy do płaczu....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 08:32:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Miki pisze:
pozdrowienia dla Radostka Gorzalenia



Tak gadają w Bree- w Północnej Ćwiartce (po ćwiartce) mówią Wesołek Gorzałabuc ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 09:00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
monika pisze:
"Pieprzony los kataryniarza" Ziemkiewicza, a teraz jestem w połowie "Czerwonych dywanów, odmierzonego kroku"

Łoo, co za zestaw! Razem na jakieś *********** :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 11:43:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Zacząłem sobie czytać "Dolinę Muminków w listopadzie". Jest to trzeci tom Muminków jaki poznaję i p(b?)óki co bardzo mi się podoba. Może nawet najbardziej.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 14:15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
"Trzy socjalizmy" Henryk Kiereś
Tytuł zniechęcający, okładka prostacka...ale treść...prosto i przejrzyście.
Profesor Kiereś (KUL) pisze tak o filozofii,że go rozumiem ;) - potrafi przeskoczyć ponad naukowym bełkotem do języka komunikatywnego dla nie -filozofa...
Tak więc wreszcie zaczynam rozumieć o co chodzi z postmodernizmem (bo o tym jest ta cieńka objętościowo ale bogata treściowo książeczka) i co mają postmoderniści do reszty świata, czyli np. dlaczego niektórzy na mówienie o wartościach chrześcijańskich mówią "faszyzm" , a na mówienie o patriotyźmie dostają drgawek złości...

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 15:28:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Szkoda, że muszę, bo błogo - T. Nowak, Przebudzenia

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 15:43:36 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
nie jest to ksiazka, ale nie chce tworzyc nowego tematu.

chodzi o te "ewangelie" judasza (dzisiejszy dodatek do wyborczej).
za cholere nie da sie tego czytac, zaparlem sie i przebrnalem, ale to jest, prosze panstwa, jakis stek bzdur:
1. apokryf;
2. pisane jakies 150 lat po chrystusie i to przez gnostycka sekte kainitow w grece;
3. znana wersja bedaca podstawa tlumaczen jest w jezyku koptyjskim (jezyk egispkich chrzescijan);
4. na polski przelozono z angielskiego;
5. cala masa watpliwosci oraz dziur w tekscie (pelno komentarzy w stylu: brak ok. 10 wierszy);
6. jest to krotkie;
7. jest to oczywista herezja.

caly tekst to kilka rozmow chrystusa z uczniami i jedynie godnym judaszem. jezus czesto ich wysmiewa, opowiada bardzo dziwne i niestworone rzeczy o pokoleniach, kosmosie, stworzeniu swiata (najwieksze dziwactwa: jakis eon swiatla, samoistny, jedni tworza drugich z oblokow, drudzy trzecich, stwarzaja zbuntowanego, ogolny chaos), widzeniach apostolow i cos o nienawisci do judasza, ktory na koncu wchodzi w swietlisy oblok. potem sa juz tylko 4 zdania na temat zdrady i wydania arcykaplanom, ale nic, ze jezus prosil czy kazal judaszowi go zdradzic. ogolna masakra.
jak dla mnie to tekst, ktory moglby napisac, przeciwnik kosciola, by mieszac w glowom niezdecydowanym i wladzy, na szkode wierzacym. na pewno nie jest to pismo natchnione, a (pojedyncze) fakty sa tylko punktem wyjsca dla fantazyjnego, obrazoburczego wymyslu.
w sumie to nie wiem po co to wogole wydano (poza kasa), bo moznaby tak samo setki innych heretyckich apokryfow wypuscic. nie powinno to byc niczym wiecej poza ciekawostka, ale niestety stwarza pole do popisu wielu interpretatorom, a stad juz krok do czarnej propagandy.
zreszta troche za wczesnie na jakies glebsze wnioski (jesli wogole sa potrzebne). moze warto poczekac na jakis odzew w mediach i kosciele? moze warto przetrawic i zaglebic sie dokladnie (niesamowicie trudne to to w odbiorze). a moze ktos to juz przeczytal (niekoniecznie po polsku)?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 15:55:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
q51 pisze:
zreszta troche za wczesnie na jakies glebsze wnioski (jesli wogole sa potrzebne). moze warto poczekac na jakis odzew w mediach i kosciele?

no właśnie... chyba zbyt szybko piszesz, że stek bzdur i same ble ble. też przeczytałam i mam wrażenie, że nie skończy się na stwierdzeniu: stek bzur, niech nikt tego nie czyta...
jakiś tydzień temu byłam na Mszy, na której ksiądz grzmiał z ambony: głupot słuchacie a nie Słowa Bożego! Ewangelii Judasza Wam się zachciewa!!!
A lud już nie jest chyba aż tak ciemny, że pokornie wszystko przełknie. Ja bym poczekała... Swoją drogą czekam na to, co będzie na Forum, choć myślałam, że nie w tym pokoiku znajdzie się ten temat...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 16:10:03 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
no wiesz, to jest tylko tzw pierwsze wrazenie, ktoremu trudno sie oprzec czytajac na przyklad, ze jednym z pieciu wladcow odchlani, a przede wszystkim wladcow chaosu jest [s]et, nazywany schrystusem.

a dyskusje zawsze mozna przeniesc...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 16:35:58 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
Meriadok Brandybuck pisze:
(po ćwiartce)

na kwincie po kwarcie :D
ostatnio "Imię róży",
"Weronika postanawia umrzeć" - książki Coelho zmieniają życie.
"Cień Wiatru" Carlos Ruiz Zafón - b. dobra. Barcelona podczas wojny domowej i po, czyta się z zapartym tchem. Zafóna porównuje się do Eco... no coż, erudycją Włochowi nie dorównuje, ale i tak jest dobry:)
"Zwał" Sławomira Shuty - b. pestkowa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 kwietnia 2006 16:37:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
pestkowa? wft? :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10620 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 708  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group