Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:05:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 07:36:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Z cmentarzy to faktycznie ten na Pęksowym Brzysku ma swój urok. I, choć nie zwiedzałem osobiście, te meksykańskie kolorowe i trochę kiczowate są ciekawe.
Natomiast to gdzie ja spocznę jest mi kompletnie obojętne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 10:30:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Generalnie blisko mi do podejścia panka (i araska?) - jest mi kompletnie obojętne, gdzie i czy mnie pochowają, moga mnie spalić, wrzucić do morza, złożyć pod jabłonka u babci na ogródku, oddać do laboratorium... ufam, że cokolwiek zrobią, zrobią to z jakims szacunkiem ;-)
Myślę sobie, że o miejscu i rodzaju pochówku najlepiej mogą zadecydować bliscy a nie denat, bo to oni będą (albo nie będą) go później wspominać, więc forma "spotkania" może być dla nich szczególnie ważna. Ja sam zupełnie nie mam serca do "odwiedzania" moich zmarłych na cmentarzu, robię to rzadko i niezbyt chętnie. Może dlatego mi obojętne.

Natomiast cmentarze ogólnie bardzo mi się podobają z punktu widzenia "widokowego". Mają nieraz taką oddaloną atmosferę, są jak oko w środku cyklonu (chyba że 1 listopada, wtedy bywają cyklonem w środku oka ;-)). Stary cmentarz w Zakopanem - wiadomo, ale nie tylko. Niedawno np. zachwycił mnie straszliwie zarośnięty cmentarz żydowski na granicy krakowskiego Kazimierza... wejść nie mogłem, ale przez płot się napatrzyłem.
O Simbolicim Cintorinie nad Popradzkim Stawem pisałem w wątku o Tatrach - wspaniałe miejsce (choć nie do końca cmentarz, nikt tam nie leży).
Ale i 1 listopada może być pięknie, kiedy się przyjdzie po zmroku i jest łuna...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 12:12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
ROBERTINO PELLEGRINO pisze:
OOOO nareszcie coś dla mnie. Super temat. W listopadzie roku 2005[...]


He he, przeczytało mi się "Super temat. W listopadzie roku 2005 umarłem" :).

Metawątek. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 15:25:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
byłam na szłynnym perlaszezie w Paryżu i nie zrobił na mnie wrażenia żadnego szczególnego. a grób Jima to już w ogóle. natomiast Powązki - o tak! klimat nieziemski.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 15:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
natalia pisze:
perlaszezie w Paryżu i nie zrobił na mnie wrażenia żadnego szczególnego

ja bylam jak juz sie zciemnialo i mial fajny klimat.

Przypomniala mi sie tez historia o fajnych cmentarzach. Jechalismy sobie autokarem w Hiszpanii. Z lewej strony w dali ukazal nam sie fajny widok: takie piekne zabudowania, wszystko rowno podbudowane, z klasa, ach i ech. No i tak sie zastanawiamy co to jest. Moj kumpel mowi: to na pewno jakies miasteczko studenckie.
A nasz przewodnik siedzacy na poczatku autokaru mowi:
"wlasnie mijamy po lewej stronie hiszpanski cmentarz". :lol:

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:31:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...bardzo lubię stare cmentarze...szczególnie po wsiach....mur...wysokie drzewa.... cisza....ale Powązki w Warszawie też...bardzo lubię spacerowac tamtędy....piękne miejsca.....oczywiście hipermarket wólka węglowa to zaprzeczenie cmentarza, bardzo nie chciałbym tam byc pochowany....dla mnie ma to znaczenie....najlepiej gdzieś na wsi wśród wysokich drzew...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 lipca 2005 10:11:36
Posty: 244
Skąd: Wrocław
a to wszystko ma jakieś większe znaczenie?

_________________
"Kto nie umie kochać, ten umarły jest
To jest najważniejsze, żeby kochać się
Miłość nie zna lęku, miłość większa jest niż strach
Gdy miłujemy braci, to Bóg jest w nas."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:38:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
@madeo pisze:
a to wszystko ma jakieś większe znaczenie?



Owszem jeśli chodzi o samego trupa to pewnie nie, ale jeśli chodzi o godność umierania, o człowieczeństwo, o wielopokoleniową tradycję umierania to myśle, że owszem.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:38:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 15:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
elrond pisze:
oczywiście hipermarket wólka węglowa to zaprzeczenie cmentarza, bardzo nie chciałbym tam byc pochowany....dla mnie ma to znaczenie....

ja tez bym tam nie chciala, chociazby z uwagi na tych co by mnie tam chcieli odwiedzic - taki wygwizd (zeby nie powiedziec brzydko), ze glowe scina. Poza tym ciezko kogos znalezc. Za wielkie to to.

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:47:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
@madeo pisze:
a to wszystko ma jakieś większe znaczenie?
..dla mnie ma !!!!!!! a tak w ogóle to grób z ziemi ( żadne lastryko !!!!!!!!!! bo zabiję !!!!!!!) ..moja babcia Aniela miała taki grób z ziemi porośnięty trawą ,skalnikami ( Panku czy dobrze mówię?) i kwiatami...oczywiście potem rodzina popsuła grób ohydnym lastryko...załamać się można... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pn, 15 maja 2006 19:49:30 przez elrond, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:47:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jakesmy w osmej klasie nasza wychowawczynie we wrzesniu lopata przyklepali, bo nam zeszla bidula (a poczciwa to byla kobicina), to bylo to hen na najdalszych, polnocnych rubiezach cemntarza... A kiedy poszlismy tam niecale dwa miesiace pozniej, zeby zapalicz swieczke na jej grobie, to sie pokazalo, ze ten grob jest juz prawie w srodku cementarza (oczywiscie tak nie bylo, ale nam sie tak wydawalo). Faktycznie nielichy tam maja przerob... i dlatego, choc podobno w kupie razniej, to wole samotnie stojaca piramide ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:49:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Zawsze bardzo lubiłam atmosferę cmentarzy (w szczególności takich, na których rośnie dużo dużych drzew) i często tam właśnie chodziłam kiedyś na spacery. Chodzi o to oddalenie, o którym pisał Crazy. Spokój i możliwość nabrania dystansu.
Ale jeśli chodzi o moje miejsce spoczynku - tak, jak kilku osobom, które wpisały się wcześniej - jest mi to obojętne.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
Owszem jeśli chodzi o samego trupa to pewnie nie, ale jeśli chodzi o godność umierania, o człowieczeństwo, o wielopokoleniową tradycję umierania to myśle, że owszem.
:piwo: :piwo: :piwo: ...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 19:55:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 15:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
elrond pisze:
a tak w ogóle to grób z ziemi ( żadne lastryko !!!!!!!!!! bo zabiję !!!!!!!)

:) chyba bedziesz straszyc:)

No, ja tesz wole ziemne groby. Kolo grobu mojego dziadka jest taki grob, ktory mi sie zawsze bardzo podobal. Z ziemi wystawal gruby drewniany krzyz (taki z pali), na rogach kamienie, i pikne pnacza, kotry otaczaly grob i krzyz. Swietny!

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 20:03:43 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Cmentarz to wspaniałe miejsce do refleksji nad przemijaniem... Chociażby z tego powodu warto zwrócić uwagę na to, aby był on miejscem właściwie dobranym, wyjść w tej kwestii poza własne ja...
Koniecznie drzewa (na lub wokół cmentarza). Tak jest na warszawskim Rembertowie. Polecam. Ja już sobie klepnąłem miejscóweczkę obok Mamy.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group