Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:29:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 czerwca 2006 16:52:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Zdecydownie tak, na Reszlu można zanocować, co samo w sobie jest atrakcją, i pamietam bardzo mile śniadania w zamkowej knajpce. Poza tym miasteczko ma swój urok, a park w wąwozie kiedyś pewnie był piękny, pare lat temu był głównie zaniedbany :(
No i niezłe miejsce wypadowe na jakies wycieczki na pograniczu Warmi i Mazur to jest, co i moim celem było. Sw. Lipka niedaleko i Wilczy Szaniec przykładowo.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 czerwca 2006 17:39:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
marecki pisze:
park w wąwozie kiedyś pewnie był piękny, pare lat temu był głównie zaniedbany


Park ponownie zadbany. Więc w imieniu Reszla zapraszam ponownie.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 czerwca 2006 10:12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Byłem kiedyś w Reszlu (na początku liceum), na zamku również (choć za dnia wyłącznie), ale z samego zamku pamiętam niewiele. Najbardziej zapamiętałem głupawę, jakiej dostałem wraz z kolegami podczas wizyty w tym mieście, z tego też powodu skojarzenia mam bardzo pozytywne :-)

A żeby coś było o zamku, to byłem w Olsztynie (tym jurajskim) i nie zachwycił. Choć na plus zaliczyć należy efektowne położenie i murek od strony chyba mniej więcej południowo-wschodniej stojący na pagórkach porośniętych trawą - z klimatami celtyckimi mi się skojarzyło, choć ich nie znam :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 czerwca 2006 15:20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ja z zamków to polecam tytanową gerdę. Dobrze się spisuje w drzwiach mego mieszkania :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 czerwca 2006 21:26:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Bogus pisze:
głupawę, jakiej dostałem wraz z kolegami


O to ciekawe a na czym polegała?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 czerwca 2006 22:08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Głupawa nie może na niczym polegać - to sprzeczne z jej definicją :-) Ot, niekontrolowany przypływ dobrego humoru, stymulowany przez czynniki zewnętrzne o obiektywnie zerowej lub niewielkiej wartości humorystycznej. Nie należy tego traktować jako braku szacunku dla miasta Reszel.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 czerwca 2006 08:34:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Bogus pisze:
niekontrolowany przypływ dobrego humoru, stymulowany przez czynniki zewnętrzne


Ależ to czysty komplement. :soczek:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 czerwca 2006 16:06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ross Castle w Killarney, Kerry. Ładny widok tam z okienek :).

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 21:28:35 
BartZ pisze:
Ja z zamków to polecam tytanową gerdę. Dobrze się spisuje w drzwiach mego mieszkania


Od dziś mówię Ci, książe :faja:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 stycznia 2007 01:30:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 31 stycznia 2005 01:20:37
Posty: 319
Skąd: Ant(y)werpia
Chelmno - mozna tak to chyba okreslic - to jeden wielki zabytek...bardzo ladne miasto , bylem tam kilkakrotnie...w Swieciu zreszta tez...a ruiny w Radzyniu Chelminskim to rzecz wyjatkowa i unikatowa...nie wiem czy cos sie tam robi w celu podtrzymania jeszcze tego co mozna podtrzymac -dawno tam nie bylem , ale wizyty zapadly mi w pamieci....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 stycznia 2007 02:23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Wpisuję coś, bo głupio tak, żeby cały temat był Igora :)

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 09:36:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 grudnia 2006 03:23:16
Posty: 27
Skąd: Kraków
Nie bójcie żaby, troszke więcej czasu bedę miał (czyt. sesja), zatroszczę się o ten wątek :)

Na pierwsze pierdzielnięcie wrzucam cudowny zamek Kronborg w Danii.

Kronborg - zamek znajdujący się w Helsingoer w cieśninie Sund, oddzielającej Danię od Szwecji, zlokalizowany na najdalej wysuniętym w morze cyplu. Wspisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Historia

1420 - początek budowy cytadeli Krogen z polecenia ówczesnego króla Danii, Szwecji i Norwegii Eryka Pomorskiego.
Od 1425 do 1857 roku obce statki nim przepuszczono je cieśninę musiały zakotwiczyć i uiścić opłaty, z których dochody zasilały królewski skarb.
Od 1574 do 1585 - przebudowa zamku; nadanie rezydencji charakteru renesoansowego
1585 - zmiana nazwy zamku z Krogen na Kronborg;
1629 - pożar zamku;
1639 - zakończenie prac związanych z odrestaurowaniem zamku po wielkim pożarze z 1629 r.;
Od 1739 - zamek pełni funkcję więzienia;
Od 1785 do 1922 - twierdza obronna i koszary wojskowe;
Imponująca forteca Kronborg budziła lęk w żeglarzach, dziś jest kojarzona z dwiema legendarnymi postaciami: duńskim księciem Hamletem i Ogierem Duńczykiem. W Szekspirowskim dramacie Hamlet zamek nosi nazwę Elsynor pochodzącą od wymowy nazwy miejscowości, w której zamek się znajduje. W XVIII w. w obrębie zamku powstał ogród i symboliczny "Grób Hamleta".

Zamek Kronborg w przeszłości był królewską rezydencją i siedzibą garnizonu wojskowego, a ostatnio służy jako bogate w dokumenty, modele statków i instrumenty nawigacyjne Muzeum Morskie. Goście spacerują brukowanymi uliczkami pośród starych domów portowego miasteczka i chodzą po wałach. Zaś tradycja wystawiania "Hamleta" jest hołdem dla Szekspira. Chlubą zamku są również królewskie apartamenty. Renesansowy styl holenderski umeblowania, dwa renesansowe globusy i najdłuższa sala w Europie licząca 62 m.

Warto popatrze się z artystycznego punktu widzenia, bo to jeden z najznamienitszych dzieł architektury nawiązującej do manieryzmu niderlandzkiego. My się też możemy pochwali zabytkami z tego stylu, np Stara Zbrojownia w Gdańsku.

Pozdro


http://tinypic.com/2hg5zrp
http://tinypic.com/2wok9c2
http://tinypic.com/4g7vla0


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 lutego 2007 21:14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 lutego 2007 11:50:36
Posty: 81
Skąd: Nowe
Igor pisze:
Znowu na północ od Grudziądza po drugiej stronie Wisły leży oddalone o około 45 km miasteczko Gniew (około 7 tys. mieszkańców) ze swym wspaniałym zamkiem. Oczywiście zrobiłem do tego miasteczka dwie "krucjaty" rowerowe. Do Gniewu jechałem dwiema różnymi drogami. Bezpieczniejsza (tzn. mniej samochodów), ale za to dłuższa jest po "grudziądzkiej" stronie Wisły przez Kwidzyn aż do promu w Gniewie. Niestety Wisła wtedy wylała, więc prom nie działał i mogłem podziwiać zamek jedynie z drugiej strony Wisły. Drugi raz jechałem "mniej bezpieczną" drogą przez Nowe (tam też są ciekawe zabytki), a później drogą główną A1 do samego Gniewu. W drodze powrotnej nawalił mi rower i wracałem już na zdefektowanym rowerze! A więc jeżeli chodzi o Gniew to narazie miałem same "przygody".
Oto zamek w Gniewie (na samym dole są bardzo ciekawe zdjęcia zamku): http://zamki.res.pl/gniew.htm
Tu daję jeszcze jeden adres internetowy związany z zamkiem w Gniewie: http://www.zamkipolskie.com/gniew/gniew.html



Tak jest :mrgreen: Gniew jest na północ od G-dza, a przed Gniewem jest takie miasteczko ja Nowe n/Wisłą i tam też jest zamek, ale czy tam coś ciekawego jest to ja sam nie wiem. :wink:

_________________
...otoczyły mnie dzikie bestie, otoczyły mnie wściekłe psy. Nie umre nie, nie umre nie, on nie zostawił mnie na dnie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 lutego 2007 22:03:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Pałacyk we wsi Rzucewo, widok z plaży (co za lokalizacja!) :

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 lutego 2007 09:49:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wczoraj widziałam w księgarni niezły album "Zamki świata" - cudo! piękne zdjęcia także wnętrz i polski tekst. bardzo bym go chciała, ale droga :cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group