Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:38:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 czerwca 2006 18:03:01 
Z tą perkusją to mi się wydaje żes się Kacper zapędził

elrond pisze:
K.T.W.S.G. napisał:
Miki, przeniesiesz...?
...mam nadzieję ,że nie popełnisz po raz DRUGI..... tego BŁĘDU..... i NIE PRZENIESIESZ !!!

Hmm, a to nie jest wątek do Awanturum? :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 czerwca 2006 11:45:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Atom pisze:
marecki napisał:
Bąk ** słabo, jak na kapitana i zawodnika doświadczonego nie wspomógł drużyny wiele.

Nie zgadzam się z oceną Bąka.
Dla mnie conajmniej ta sama ocena co Żewłakowa a nawet ****.
Przecinał bardzo duzo podań, nie miał chyba poważniejszej wpadki. Doskonały mecz z Niemcami. Stoper to stoper. Ma inne zadania niż boczny obrońca, mniej ofensywne.

jak już napisałem, kapitan, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, od niego po prostu trzeba wymagać więcej niż od innych


Atom pisze:
marecki napisał:
Rasiak ****

Dla mnie nieklasyfikowalny.
Tak naprawde wszedł na pare minut, a szkoda.
**** zdecydowanie na wyrost, bo niby za co ?
Nie należe do jego krytyków ani entuzjastów.
Sam jestem ciekaw co by zagrał. Byłby chyba dobrą alternatywą dla Zurawia
Ktoras gazeta napisala że pokazał przez pare minut wiecej niz Żurawski he he. Nagle go gazety pokochały ?

nie no sam napisałem że to na wyrost, po prostu według mnie przynajmniej w spotkaniu z Kostaryką powinien dostać szansę większego się zaprezentowania. Te 5 minut były bardzo dobre ale w pełni obiektywnej ocenie powinien oczywiście pozostać niesklasyfikowany

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 czerwca 2006 13:13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Atom pisze:
Dla mnie conajmniej ta sama ocena co Żewłakowa a nawet ****.
Przecinał bardzo duzo podań, nie miał chyba poważniejszej wpadki.

no z tym brakiem wpadki bym się nie zgodził - po jego faulu z Kostaryką, z wolnego, padła pierwsza bramka między nogami Boruca

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 lipca 2006 20:08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 czerwca 2005 21:12:02
Posty: 85
Skąd: Biała Podlaska z wieży radości, z wieży samotności
:arrow: Rasiak, Lewandowski, Mila, Jop i dookoptował do tego "zacnego" towarzystwa Sobolewski. Po co oni do Niemiec pojechali??? Na zero, pomimo, że Rasiak grał króciutko a Mila wcale!

:arrow: Janas, tu zamiast oceny same bluzgi cisną się na język, lecz daruję sobie i nie będę tego pisać.

:arrow: Sędziowie na mundialu, także poza skalą, w dół oczywiście. To co wyprawiają jest jednym wielkim skandalem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 lipca 2006 15:33:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
KoT pisze:
no z tym brakiem wpadki bym się nie zgodził - po jego faulu z Kostaryką, z wolnego, padła pierwsza bramka między nogami Boruca

Po stracie Żewłakowa Sobolewski dostał czerwoną kartke, ale ogólnie Żewłakow grał dobrze.
Jeszcze dodam coś do Rasiaka. Zagrał kilka minut. W tym czasie raz przedłużył do Brożka głową, raz dośrodkował też na Brożka zdobywając piłke, ale po tym jak Kostarykańczyk przewrócił się na piłce i na pewno miał jedną strate. Ogólnie troche się pokazał, ale nie było to nic czym mógłbym zachwycić.

A teraz chciałbym zacząć nowy wątek w tym temacie. 14 lipca prawdopodobnie poznamy nazwisko nowego trenera reprezentacji.Kto powinnien nim być?
Wg.mnie albo jakiś porządny trener zagraniczny, albo ktoś z młodych zdolnych trenerów.
Mam tu na myśli przede wszystkim Piotra Nowaka albo Ryszarda Wieczorka.

Piotr Nowak
W pierwszym sezonie jako trener zdobywa mistrzostwo MLS z D.C. United.
Co ciekawe dowiedziałem się o tym z krótkiej informacji w jednej z gazet. Media właściwie o tym nie mówiły.Widocznie Nowak posiada większe uznanie w USA niż w Polsce.
Na tym jednak nie koniec http://sport.onet.pl/74318,1248685,1350 ... omosc.html

Ryszard Wieczorek
Jako piłkarz 3 miejsce z Odrą Wodzisław(Odra była wtedy beniaminkiem).
Jako trener z Odrą Mistrz Jesieni 2001, dwa razy 5 miejsce na zakończenie sezonu. Wypromowanie Rasiaka,Sosina, Chałbińskiego, Rockiego czy ostatnio Zgniacza oraz powrót Saganowskiego do wysokiej formy.
W Koronie awans do ekstraklasy, 5 miejsce w ostatnich rozgrywkach oraz wypromowanie Piechny.

Dla mnie to są dwaj młodzi Polscy trenerzy, którzy mogą z przeciętnych czy solidnych piłkarzy zrobić dobrą drużyne, która mogłaby podjąć równorzędną walke z takimi drużynami jak Anglia czy Niemcy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 lipca 2006 18:50:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 czerwca 2005 21:12:02
Posty: 85
Skąd: Biała Podlaska z wieży radości, z wieży samotności
Ja bym jednak był za treneren zagranicznym, przynajmniej na ten czas porządków w PZPN (które muszą w końcu nastąpić). Potrzebny jest człek który nie babrał się w bagnie z ulicy Miodowej. Po za tym jeszcze nie było u nas selekcjonera zagranicznego, nie twierdzę, że będzie lekiem na całe zło, ale jak nie spróbujemy to się nie dowiemy. :wink:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 lipca 2006 19:36:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
elrond pisze:
powiedz szczerze...perkusiści to niemuzycy....!


:D :D :D

Kapela gra koncert:
Solista myśli:
-Ale fantastycznie śpiewam, normalnie mam parę jak nigdy.. po koncercie wszystkie laski moje...
Bębniarz myśli:
-Ale fantastycznie dzisiaj tłukę, do rytmu i ogólnie super... po koncercie wszystkie laski moje...
Gitarzysta myśli:
-Ale fantastycznie dzisiaj gram, i gitara pieknie brzmi jak nigdy, a i solówka super... po koncercie wszystkie laski moje...
Basista myśli:
- e e e g g g e e e g g g

:lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 lipca 2006 21:58:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
stare, ale jakże prawdziwe ! 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 07:55:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Krzysztof pisze:
14 lipca prawdopodobnie poznamy nazwisko nowego trenera reprezentacji.Kto powinnien nim być?

ja jestem za zagraniczniakiem - jednym z tych co biorą zespół z Afryki, Azji czy skądś i awansują z nim do MŚ... oczywiście nieumoczonym z bagnie pzpn-u... z tej przyczyny nie mógłby to być Kasperczak, choć on jest właśnie takom kosmitą co bierze Mali i awansuje, ale na szczęście ma teraz kontrakt z Senegalem...
Nie mam przkonania do młodych zdolnych trenerów... w piłce klubowej wiele zależy od składu jakim trener dysponuje (może Nowak ma taką pakę, że Janas też by z nimi to osiągnął - na pewno ma fenomenalnego Freddie Addu)... bycie selekcjonerem to inna bajka... nie wydaje mi się, żebyśmy potrzebowali eksperymentu w stylu w DC United dał radę, to w reprezie też da... taki Leo (choć to nie jest najlepsza kandydatura) dawał radę wiele razy z różnymi reprezami... myślę, że do tego trzeba mieć doświadczenie... Tarasiewicze, Urbany i Trzeciaki mnie przerażają...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 12:34:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
KoT pisze:
w piłce klubowej wiele zależy od składu jakim trener dysponuje (może Nowak ma taką pakę, że Janas też by z nimi to osiągnął - na pewno ma fenomenalnego Freddie Addu)... bycie selekcjonerem to inna bajka... nie wydaje mi się, żebyśmy potrzebowali eksperymentu w stylu w DC United dał radę, to w reprezie też da...

Nowak właściwie we wszystkim przypomina Klinsmana.Ma tyle samo lat.Zdobywa doświadczenie w Stanach i co najważniejsze zdobywa tam sukcesy.Nie wiem czy Klinsmann prowadził jakąś drużyne z MLS.
Być może rzeczywiście D.C. United to mocna drużyna,ale zdobycie mistrzostwa MLS w pierwszym roku pracy jako trener a teraz 14 punktów przewagi po 16 kolejkach to wg.mnie nie tylko zasługa znakomitego zespołu,ale także wielkiego talentu trenerskiego Nowaka.
Niemcom udało się z młodym szkoleniowcem,Van Basten też raczej sprawdził się w Holandii.
Dlaczego więc polskiej reprezentacji nie mógłby prowadzić np.duet Nowak-Kosecki?
Oczywiście tak jak pisałem wcześniej trener zagraniczny może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem,natomiast o Nowaku pisałem głównie dlatego, że odnosi on duże sukcesy w MLS a tak naprawde prawie nikt tego nie zauważa. Jako piłkarz był niedoceniany, teraz też jako trener.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 13:42:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Wedle dzisiajszej GW nowym trenerem ma być Leo Beenhakker. Oficjalny komunikat podobno w poniedziałek. Co do Nowaków, Tarasiewiczów, Urbanów czy innych Trzeciaków to chętnie bym ich widział (ze dwóch przykładowo) jako asystentów nowego trenera. I na to chyba się zanosi. Listkiewicz musiał się chyba nieźle wystraszyć skoro idzie na takie rozwiązanie. Jeszcze dwa tygodnie temu mówił zupełnie co innego.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 14:19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
no to może podam przykład świetnego trenera klubowego, który okazał się kompletnym niewypałem w kadrze: Erickson - facet zdobył puchar uefa z IFK Goeteborg, mistrzostwa portugalii z Benfiką, mistrzostwo Włoch z Lazio... a z Anglią usadził wielką śmierdzącą kupę...
to jest przykład na to, że niekoniecznie dobry trener klubowy jest dobrym selekcjonerem...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 14:24:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
marecki pisze:
Co do Nowaków, Tarasiewiczów, Urbanów czy innych Trzeciaków to chętnie bym ich widział (ze dwóch przykładowo) jako asystentów nowego trenera.

Porównywanie Nowaka z pozostałymi jest nie na miejscu.
Jak można stawiać na tym samym poziomie najlepszego trenera MLS np. z Tarasiewiczem, który ma być trenerem Jagielonii a wcześniej nawet nie wiem czy kogoś trenował.

Być może Nowak by się nie sprawdził jako trener reprezentacji, ale jeśli się szuka trenera wśród polskich szkoleniowców to chyba powinno się go szukać wśród tych najlepszych.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 16:33:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Krzysztof pisze:
Jak można stawiać na tym samym poziomie najlepszego trenera MLS np. z Tarasiewiczem, który ma być trenerem Jagielonii a wcześniej nawet nie wiem czy kogoś trenował.
Tarasiewicz w ostatnim sezonie trenował Śląska Wrocław i pomimo kompletnego bałaganu organizacyjnego (vide klub sponsorowany przez kolejnego Ptaka) był o krok od zakwalifikowania się do baraży o ekstraklasę.

i zgadzam się z KoTem - trener klubowy a selekcjoner (bo trenerem to on bywa od przypadku) to bardzo duża różnica i nie można tu zastosowac tak prostej analogii.

co do wrzucenia Tarasiewicza, Nowaka itd do jednego worka to moim zdaniem wszyscy oni sa jednak dość podobni - byli gracze reprezentacyjni, z dużym doświadczeniem zagranicą, najpierw tam grając a potem trenując na różnym poziomie (od MLS, przez niższe ligi, po zachodnie rozgrywki juniorskie). Jako trenerzy wychowani już tam, co niestety trzeba uważać za plus. Bez doświadczenia trenerskiego na poziomie reprezentacyjnym. Idealni jako asystenci uznanego trenera, uczący się przy nim przez kilka lat aby potem przejąć kadrę. I taki model ma być podobno realizowany. Według mnie wygląda to najrozsądniej od lat.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 19:20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
marecki pisze:
Idealni jako asystenci uznanego trenera, uczący się przy nim przez kilka lat aby potem przejąć kadrę. I taki model ma być podobno realizowany. Według mnie wygląda to najrozsądniej od lat.

Być może rzeczywiście to ma sens, jednak przynajmniej Niemcy i Holendrzy zaryzykowali od razu z zatrudnieniem swoich byłych reprezentacyjnych piłkarzy na funkcje trenera reprezentacji narodowych.
Nie wiem jak Van Basten,ale Klinsmann nie miał wcześniej chyba żadnego doświadczenia jako trener. Ja przynajmniej nie słyszałem.Zawsze się interesowałem karierą Klinsmanna i jeśli był wcześniej gdzieś trenerem to raczej bym o tym słyszał.
Jeśli rzeczywiście Klinsmann nikogo wcześniej nie trenował to Niemcy bardzo zaryzykowali powierzając mu funkcje trenera reprezentacji.
Jeszcze tylko napisze dlaczego uznaje wyższość Nowaka nad pozostałymi młodymi polskimi trenerami.
Dotychczasowe dokonania to jedno,a z drugiej strony uważam,że z pośród wszystkich tych młodych trenerow miałby największy autorytet wśród reprezentantów, m.in. ze względu na swoje dotychczasowe osiągniecia, ale także ze względu na zdolność bycia liderem co pokazywał jako piłkarz w klubach w których grał i w reprezentacji.
W duecie np. z Romanem Koseckim mogliby odmienić oblicze polskiej reprezentacji, chociaż na nie upieram się,że na pewno by się tak stało.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group