Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 16 maja 2024 23:37:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 366  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 grudnia 2006 22:23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
pablak pisze:
A w Yodzie bardzo lubię jego mówienie szykiem przestawnym.


Zgadzam się!

Ciemna mocy strona potężną być..ojj potężną :)

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 grudnia 2006 13:45:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
W sobotę poszedłem z żoną na "Wiatr buszujący w jęczmieniu".
Irlandia i jej historia zawsze nas ciekawiła.
Film pokazuje odzyskiwanie przez Irlandię niepodległości w 1919 r, w sposób bez patosu, realistycznie. Chłopaki walczą w słusznej sprawie, wróg jest bezlitosny, więc i oni nie znają litości. Idealiści kontra sadyści. Ale czy do końca? Kiedy kończy się granica między idealizmem a sadyzmem? Walka jednak przynosi efekty, tylko, że zwycięstwo nie zadowala wszystkich. Traktat pokojowy dzieli dotychczas wspólnie walczących, brat staje przeciw bratu...
I teraz sedno:Reżyser zaangażowany społecznie (czytaj lewak), więc z odzyskania wolności przez kraj, zrobił "utraconą szansę, by Irlandia była socjalistyczną republiką". Kościół katolicki dostaje rzecz jasna po łbie (bo zawsze był i jest po stronie bogatych), a szlachetny idealista ginie od kul nowo powstałej armii, pilnującej de facto burżuazyjnych interesów Brytoli...
Po wyjściu z kina zaiste można złapać deprechę ;)
Jednak miast deprechy (znów idealiści przegrywają z brutalnym światem), ogarnął mnie pusty śmiech, bo po pierwsze historia pokazała, co tacy idealiści potrafią zrobić w celu realizacji socjalistycznych ideałów, a po drugie, na reklamowaną recenzję Tadeusza Sobolewskiego, który napisał, że ten film był dla niego jak "haust świeżego powietrza realizmu i prawdy". Ten sam człowiek, który był zniesmaczony "Pasją", że taka brutalna i nieapetyczna, tu się rozpływa w zachwytach, choć ten film był cholernie brutalny (sugestywnie pokazane sceny tortur, z wyrywaniem paznokci, czy pacyfikacji domu) a wymowa dołująca (jedni giną fizycznie inni duchowo).
No naprawdę, jak jakieś filmy ten pan Obrazek

będzie zachwalał, to ja omijam je szerokim łukiem.

Złośliwie dodam, że chyba imprezki u Mirona Białoszewskiego mocno zakrzywiły temu panu postrzeganie rzeczywistości.

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 grudnia 2006 14:29:54 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 21:59:50
Posty: 942
mialem wlasnie nieprzyjemnosc obejrzec nowa wersje miami vice.
trzymajcie od tego filmu z daleka,takiego komercyjnego gniota bez fabuly ze swieczka szukac.w filmie nie dzieje sie nic.zalosc normalnie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 grudnia 2006 22:35:03 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
Borata obejrzałem, średni...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 00:43:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Egzorcyzmy Emily Rose


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 01:22:11 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Cytat:
Egzorcyzmy Emily Rose

Wszyscy po tym filmie budzili się o 3 w nocy a moja siostra cioteczna (26 lat) tak się bała, że aż z mamą spała... :wink:
Ale książka na podstawie której nakręcono film jeszcze lepsza jest :)


Ostatnio zmieniony sob, 23 grudnia 2006 01:26:19 przez Ptak ze wschodu, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 01:23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3787
Ptak ze wschodu pisze:
Wszyscy po tym filmie budzili się o 3 w nocy


tej, ja jakoś się nie budziłem ! zważka na słowa "nikt" "wszyscy" "każdy" ! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 01:25:30 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
No to poprawię, że prawie wszyscy :wink: i głównie z mej rodziny


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 01:26:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
"Lawa" Konwickiego - na język polski- podobała mi się taka ekranizacja, choć dość lekturowa (chociaż chyba trudno było to zrobić w sposób nieszkolny)....

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 09:18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22905
wczoraj obejrzałem 7 odcinek Zmienników, uchodzący za najlepszy ("Warszawski łącznik"), dziś chyba 8 obejrzę...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 09:38:45 
Jasiek pisze:
Egzorcyzmy Emily Rose


mam zamiar to sobie w święta obejrzeć...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 grudnia 2006 10:16:20 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 21:59:50
Posty: 942
Jasiek pisze:
Egzorcyzmy Emily Rose

film jest niezly,ma ten osobliwy klimacik podobnie jak demon:prawdziwa historia ,polecam :)
u mnie dzisiaj w planach eragon,zobaczymy jak poradzili sobie z ksiazeczka Paoliniego :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 grudnia 2006 00:41:15 
marecki pisze:
3bajki napisał:
Obrazki i tempo akcji mi się podobały. Sensu filmu nie zauważałem.
A przez to u-obrazkowanie dość przeciętne filmy (j.w.) i jedynie nieco lepsze (Requiem for a dream) urastają do kultowych produkcji. A im się nei należy
Babla nie oglądałem, ale po reżyserze 'Amores Perros' spodziewam się przerostu formy nad treścią.
I mam taką listę filmów średnich, lub całkiem dobrych, ale którym kult się nie należy: Amores Perros, Reqwiem dla śmierci i Pulp Fiction są nimi właśnie. (Pulp Fiction; to dlatego ze to już było, choćby u Lyncha w 'Dzikości Serca')
tylko do czego te uwagi, bo się gubię. Do Amorres Perros czy Babel?


Crazy pisze:
A 3bajek i tak powie, że holyłódka


Może być, nie widziałem

A 'Plac Zbawiciela' to zaaajebisty film. Dla mnie bezsprzecznie najlepszy obrazek filmu polskiego w tym roku, a i monument w historii polskiej filmografii wręcz. Gra aktorska wzorowana na Mike'u Leigh, przez co niesmaowity naturalizm.
Nie jestem pewien czy Dobry, ale tu mówimy o innej kategorii. Muszę pójść drugi raz. Zwłaszcza ze jestem ciekaw, czy będzie to katalizator złej energii, czy jednak catharsis.

Widziałem 'Gdzie jest Nemo'. nastroj nie sprzyjał, wiec nie było wkręcenia. Co obniża ocenę filmu ;) Ogólnie 'fporzo', choć 'Potwory i S-ka' podobały mi się o wiele bardziej, a 'Iniemamocni' też (choć mniej). Co do 'Autek' to niezdecydowany jestem, ale to film nieco z innej półki.
Wartości dydaktyczne duże, humoru 'dla dorosłych' nie tak dużo.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 grudnia 2006 00:49:52 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
Hi Way (po raz 2) :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 grudnia 2006 00:52:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Cytat:
Hi Way (po raz 2)


O Matko. Masochista jesteś, Piotrek... :wink:

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 366  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group