Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 17 lutego 2019 04:19:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10553 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 700, 701, 702, 703, 704  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 19 stycznia 2019 19:48:51 
Awatar użytkownika

Co do dobrobytu i jego wpływu na społeczeństwo - pełna zgoda.

A co do VPNa i innych cudów... mi nie chodzi o mnie. Jakoś sobie poradzę, może i z VPNem (najwyższa pora ogarnąć zagadnienie), poza tym przeważnie jestem grzeczna i nie mam zbyt wielu powodów bać się, że 'coś mi zrobią'.
Chodzi mi o kształt świata w jakim żyję. O ogłupianie społeczeństwa. O medialną manipulację, która będzie jeszcze gorsza niż jest, o brak przeciwwagi. O to, co stanie się z Europą, o to, jaka przyszłość nas czeka.
Polityka to jedno. Zniszczenie niezależnych artystów, to drugie, i boli wcale nie mniej. Jak się nad tym głębiej zastanowić, to wcale nie jest to mniej ważne.

No i ok, ACTA2 jeszcze da się jakoś obejść, ale jeśli przejdzie to, to nie wiadomo, co jeszcze przejdzie w przyszłości, i czy wtedy też da się tak łatwo fuck the system...

PostWysłany: ndz, 20 stycznia 2019 01:12:24 
Awatar użytkownika

Na VPN-ach się ani trochę nie znam i mam organiczną niechęć do walki z systemem metodami organicznie z tym systemem zrośniętymi (nie zapomniałem jeszcze swojego młodzieńczego planu, by któregoś dnia wrzucić do szczelin zagłady jakiś taki pierścień władzy, żeby zniszczyć wszystkie komputery, wszędzie, z actą, youtubem, vpnem i forum armii).

:donkichot

A to:
Fengari pisze:
O to, co stanie się z Europą, o to, jaka przyszłość nas czeka.

przewidział chyba pięknie Wells, ten od Wehikułu czasu. Zagrożenia wolności to jedno, ale jeżeli nie idziemy - jako cywilizacja - prosto w stronę zostania takimi Elojami, to znaczy, że ja nic z tego,co się dzieje, nie rozumiem ;-)

PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 22:44:54 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
Na VPN-ach się ani trochę nienie zapomniałem jeszcze swojego młodzieńczego planu, by któregoś dnia wrzucić do szczelin zagłady jakiś taki pierścień władzy, żeby zniszczyć wszystkie komputery, wszędzie, z actą, youtubem, vpnem i forum armii

Ale to już jest niecne i złe! :nonono: To tak, jakbyś wraz z Sauronem i Mordorem chciał rozwalić także Rivendell i Lorien!

A tymczasem całkiem serio się obawiam również o los naszego forum po wprowadzeniu tego acta2. Tyle tu linków, które w świetle nowych przepisów staną się nielegalne... Wiem, że prawo nie działa wstecz, ale czy będziemy mogli nadal funkcjonować normalnie bez przeszkód?

Crazy pisze:
Zagrożenia wolności to jedno, ale jeżeli nie idziemy - jako cywilizacja - prosto w stronę zostania takimi Elojami, to znaczy, że ja nic z tego,co się dzieje, nie rozumiem ;-)

Tu jednak myślę, że nie. Bo rozwój cywilizacji nigdy nie jest zjawiskiem prostoliniowym. Owszem, pewne zmiany mają charakter dość permanentny, np. rozwój techniki - choć i tu nie ma gwarancji, że jakiś kataklizm nie cofnie nas do jaskiń. Ale generalnie bawią mnie wszelkie przewidywania futurologów oparte na tym, że obserwują jakieś zjawisko, które od pewnego czasu się nasila - i zakładają, że skoro w przedziale ostatnich np. 10 lat nasiliło się 10-krotnie, to za 100 lat nasili się 100-krotnie. Nie ma czegoś takiego w przyrodzie. Trendy rodzą antytrendy, mody się ścierają, odwracają, powracają itd... Młodsze pokolenia buntują się przeciwko starszym. Następują rewolucje, przewroty, wojny. A nasza cywilizacja tzw. zachodnia wkrótce pieprznie - jesteśmy w fazie degeneracji, która nie jest niczym nowym w historii ludzkości. Albo zmądrzejemy, albo będzie po nas, bo ten koniec powoli już widać, niestety.

PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 23:34:37 
Awatar użytkownika

Fengari pisze:
tak, jakbyś wraz z Sauronem i Mordorem chciał rozwalić także Rivendell i Lorien

no przepraszam... a jak wyrzucili pierścień do ognia to efektem nie było także i odejście elfów z Rivendell i Lorien?

PostWysłany: wt, 22 stycznia 2019 00:04:10 
Awatar użytkownika

Ech, no w sumie tak, ale czy ktoś CHCIAŁ to niszczyć?

PostWysłany: wt, 29 stycznia 2019 14:50:09 
Awatar użytkownika

Niespodzianie zrobiło mi się kilka wolnych bonusowych godzin. Korzystam - pisze na UT i robię polędwiczki indycze w sosie śmietanowo-ziołowym. :faja:

PostWysłany: wt, 29 stycznia 2019 20:45:55 
Awatar użytkownika

arasek pisze:
robię polędwiczki indycze w sosie śmietanowo-ziołowym. :faja:

Kurczę, czasem jednak zdarza Ci się robić coś, na co mi ślinka cieknie!

PostWysłany: wt, 12 lutego 2019 22:11:26 
Awatar użytkownika

Ułożyłam kostkę Rubika! :D :rubik

PostWysłany: śr, 13 lutego 2019 08:18:09 
Awatar użytkownika

:brawa:

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:

PostWysłany: śr, 13 lutego 2019 20:33:51 
Awatar użytkownika

W sumie nie ma co bić brawa. :wink: Poddałam się i skorzystałam z instrukcji dla początkujących. Z pamięci nigdy bym tego nie powtórzyła, ale z instrukcją - krok po kroku - to było prościutkie.

Teraz mi tylko strasznie wstyd, że sama nie wpadłam na pewne oczywiste rzeczy - nie to, jak ułożyć, nie przesadzajmy :wink: , ale na to, jak się nie pogubić w tym, co się robi...

PostWysłany: śr, 13 lutego 2019 20:46:58 
Awatar użytkownika

Fengari pisze:

Wow! :shock:

Fengari pisze:
Teraz mi tylko strasznie wstyd, że sama nie wpadłam na pewne oczywiste rzeczy - nie to, jak ułożyć, nie przesadzajmy , ale na to, jak się nie pogubić w tym, co się robi...

Fen, nie przesadzaj. Brałem udział w wielu warsztatach, uczyłem masę ludzi. Wierz mi, że chociaż moim zdaniem potencjalnie każdy jest w stanie ułożyć, to tylko niewielki odsetek ma na tyle dużo cierpliwości, żeby chociaż raz to zrobić. No i wierz mi, ale wymyślenie od zera jak zrobić ostatnią warstwę jest mega trudne. Nie jestem pewien jaką wersją LBLa robiłaś, ale na pewno natrafiłaś na 8-9 ruchowe algorytmy korygujące rogi lub krawędzie. tego się nie da wymyślić od zera. :)

Tymczasem zapraszam na zawody do Szczytna. Miały być 9 marca, ale wczoraj wszystko się posypało i dostaliśmy odmowę. Dziś znalazłem nowy termin - 30 marca. I myślę, że powinno się udać.

PostWysłany: śr, 13 lutego 2019 21:07:03 
Awatar użytkownika

Fengari pisze:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

;)

PostWysłany: śr, 13 lutego 2019 21:18:42 
Awatar użytkownika

:D

grawson pisze:
No i wierz mi, ale wymyślenie od zera jak zrobić ostatnią warstwę jest mega trudne. Nie jestem pewien jaką wersją LBLa robiłaś, ale na pewno natrafiłaś na 8-9 ruchowe algorytmy korygujące rogi lub krawędzie. tego się nie da wymyślić od zera.

Ale ja nie wymyślałam niczego od zera - wszystko było podane na tacy od początku do końca. :)

To było chyba to.

Bo u Ciebie chyba nie ma nic dla początkujących, nie? Szukałam ale nie udało mi się znaleźć.

No i chodziło mi o to, że jak sama układałam, to kręciłam tą kostką na wszystkie strony i po chwili nie pamiętałam, gdzie przed chwilą byłam i jakie ruchy robiłam. I nie wpadłam sama na to, żeby trzymać kostkę cały czas w tej samej pozycji - tym samym kolorem do dołu, żeby sobie ponazywać ścianki (te wszystkie L,R,U itd) - banalne, a jak ułatwia kontrolowanie tego, co się robi! Ludzie, którzy wykonują taką pracę, jak moja, powinni umieć na tyle ruszyć łbem, żeby wpaść na takie proste, ułatwiające życie metody.

PostWysłany: śr, 13 lutego 2019 22:48:10 
Awatar użytkownika

Fengari pisze:
nie ma nic dla początkujących, nie?

Nie ma. Radek zrobił to tak dobrze, że ja już nie mam co robić. ;)

PostWysłany: czw, 14 lutego 2019 08:01:58 
Awatar użytkownika

grawson pisze:
wymyślenie od zera jak zrobić ostatnią warstwę jest mega trudne
Daje się to zrobić. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na robienie i potem analizowanie notatek.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10553 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 700, 701, 702, 703, 704  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.