Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 19 grudnia 2018 17:05:47

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 07:01:25 

:brawa: Cianu.Za"wyryczenie"10/10

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 09:35:57 
Awatar użytkownika

Przyznam, że Toń od początku należała do najmniej lubianych przeze mnie fragmentów albumu. Jest trochę tak, że poszczególne motywy, części w miarę podobają mi się na początku, ale prędko jakoś tracą, zwłaszcza w zestawieniu z innymi, i z zabiegami realizacyjnymi. Dużo rzeczy mnie tu rozprasza, miesza mi - może to jest zamierzony efekt, ale nie podoba mi się. (Przecież ja nawet "japońszczyzny" w Statku burz nie lubię). Mam też problem z bębnami, które chwilami trochę wzmagają poczucie rozproszenia, w dodatku jakoś obciążają dość śmigłe gitary. Trzeba jednak powiedzieć, że utwór zyskuje przy podbasowieniu, bo bas gra ładnie. Podoba mi się też samo "toooooń". W ogóle do sam główny wokal na plus. Tylko ta "frawda" nieszczęśliwie wpadła...

Ale ogólnie to dla mnie bardziej jest Trupia Czaszka niż Armia. Słyszę tu jakieś pomieszanie tych dwóch zespołów i to mi przeszkadza. Mor był bardziej dobitny, brzmienie miał lepiej dobrane do formy i w efekcie był bardziej przekonywujący. W Toni strasznie brakuje mi ducha Armii, czegoś co harmonijnie łączyłoby te dźwięki. Wiem, że wkraczam tu na niepewny teren rozważań, co jest Armią a co nie, na którym może nie powinienem się wypowiadać, ale nie ukrywam, że w Toni nie słyszę tego co w Armii najbardziej kocham: błysku geniuszu, tego ruchu między mrokiem a światłem, albo misternej konstrukcji, która zaprzeczając racjonalizmowi leci w górę, głębi wyzierającej spomiędzy dźwięków czy jakiegoś intensywnego koloru, w którym można by się zanurzyć.

I czym więcej słucham, tym bardziej obniża mi się ocena, trzeba było pozostać przy 2 odsłuchach, po siedmiu wyszło na:

2.5

W ogóle polemizowałbym z sugestią Crazego, że oceny z czasem idą w górę. Moje się radykalizują!

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 09:56:47 
Awatar użytkownika

5/10

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 11:26:25 
Awatar użytkownika

antiwitek pisze:
2.5

Jestem jednak zaskoczony tym podsumowaniem Twojego wpisu...

Czyżby Toń była trochę barokową płytą (nastąpił przesyt środków?) i czasem nie wiadomo na czym się skupić?

A pyta zawsze Bóg

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 12:49:59 
Awatar użytkownika

antiwitek pisze:
W Toni strasznie brakuje mi ducha Armii

Hmm :!:

Ps.
antiwitek pisze:
ylko ta "frawda" nieszczęśliwie wpadła...

Faktycznie! :shock:

Ostatnio zmieniony sob, 08 grudnia 2018 19:15:23 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 16:52:06 
Awatar użytkownika

dobry czad. najlepszy kawałek na Toni.
ocena: 7/10

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 17:06:25 
Awatar użytkownika

A ja mam wrażenie, że w Toni to jest bardzo dużo Ducha Armii...

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 17:33:00 
Awatar użytkownika

Nie bardzo wiem jak ocenić. Właśnie napisałem w wątku tonistycznym, że kilku utworom dziś dałbym więcej, niż dałem, i to właśnie chodzi o te utwory, do którym Toni byłoby najbliżej, te czwórki i piątki... I teraz nie wiem, czy mam ocenę skroić tak, żeby zgadzała się z dzisiejszym odczuciem, czy tak, żeby bardziej zgadzała się z ogółem ;-)

Cóż, ogólnie tytułowy kawałek jest dla mnie nierówny: refren jest jednym z best momentów płyty, jest naprawdę znakomitym czadem i super jest ten Karamen czy jak go tam rozszyfrowaliście, podczas gdy zwrotka wydaje mi się jednym z momentów najgorszych i nijakich. W oglądzie całości zdecydowanie przeważa jednak ten energiczny refren, a do tego bardzo interesujące jest zakończeniem (tam gdzie piszecie o jakimś kruku).

Ej, co tam. Dam może 6/10, ocenę, którą zainaugurowałem WFO przy Smokach. Smoki podobają mi się niby bardziej, jak się tak o nich pomyśli. Ale - są za długie mulą, co czyni większość utworów na Toni, ale nie tytułowy, który zyskuje dzięki zwięzłości i dobrze poprowadzonemu tempu. A Przemiany? utwór, do którego płyta Toń wydaje mi się być najbardziej podobna ze wszystkich? Też miały u mnie szóstkę i nie widzę przeszkód, żeby tu było podobnie. Refren Toni podoba mi się pewnie bardziej niż cokolwiek w Przemianach.

Ale jeszcze te zwrotki. Hmm, nie one nie wchodzą. Szóstka z minusem?

Niech będzie 5,75.

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 18:11:51 
Awatar użytkownika

cianu pisze:
A ja mam wrażenie, że w Toni to jest bardzo dużo Ducha Armii...

Ciekawe cóż to ten Duch?
Może to ta nasza młodość, ten szczęsny czas ? :mrgreen:

PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 19:31:33 
Awatar użytkownika

"TOŃ" wzbudziła pewne emocje (i ciekawe dyskusje) - rozrzut ocen od 1 (otomo) do 10 (Robin Hood). Odnotować trzeba rzadkie okazy ocen jak np: 9,75 (Gero) lub 2,5 (antiwitek). Łącznie do urn pofatygowały sie 22 osoby. Łączna ocena "Toni" - 6,27 i obecnie miejsce daleko w peletonie: 64 lokata, między "Saluto" a "Hejszarąwiarą".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.