Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 31 października 2020 05:38:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 02 grudnia 2019 20:07:29 
Awatar użytkownika

Po latach ponownie trafiliśmy na recital Grigorija Sokołowa do Filharmonii. Po latach nadal gra on równie fenomenalnie, jak wtedy, kiedy go widzieliśmy przed laty i jak w tych nagraniach, które można zobaczyć na youtubie (płyt żadnych niestety nie mamy). Znacznie mniej podobał mi się repertuar - w pierwszej części był to jakiś Mozart, po części nudnawy, choć jak przyłoił Marsza Tureckiego, to hej! (i zresztą nie tylko). W drugiej inne klimaty, bo jakieś miniaturki Brahmsa, a la to (choć akurat nie to):

phpBB [video]

Też w sumie nie porywające, choć niektóre owszem bardzo ładne.

Ale o ile nie porwały mnie melodie i rytmy, to dźwięki, jakie Sokołow wydaje z fortepianu jak najbardziej tak! Jest to wręcz niewiarygodne, jak klarowne są grane przez niego dźwięki i frazy - nie ma tam ŻADNEGO, ale to żadnego poplątania, żadnej magmy dźwiękowej, każdy dźwięk jest idealnie taki, jak powinien być, prawa ręka, lewa ręka, każdy palec (co on wyczynia małym palcem!!), no a już zupełnym odlotem jest to, jak on kieruje dynamiką - płynnie przechodzi od piano do forte i z powrotem i na oborot, i słowo płynnie jest tu kluczowe, bo płynność jest wręcz nieprawdopodobna. Nic tam nie rozbrzmiewa nagle bez sensu, wszystko ma swoje miejsce w idealnie przemyślanej całości...

PostWysłany: czw, 05 grudnia 2019 19:36:04 
Awatar użytkownika

Moim zdaniem ten Prokofiev jest pierwszym rezerwowym do zastąpienia "Imperial March" gdyby ten nagle wszystkim Ziemianom wyparował z pamięci i trzeba by coś w tę dziurę wrzucić.

phpBB [video]

PostWysłany: wt, 31 marca 2020 09:02:39 
Awatar użytkownika

Cytat:
w tych czasach kwarantanny wielu, bardzo wielu muzyków, pokazuje, jak można dobrze wykorzystać ten czas

To jeden z najpiękniejszych przykładów:

phpBB [video]

Ten moment, w którym na koniec pozostają same krzesła, jest naprawdę smutny. Ale jednak jest to przede wszystkim piękne - i muzyka, i inicjatywa.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]